Yağmurlar Gelirken

resim

Yağışların başlamasıyla beraber çatı ve teraslarımızdaki eksiklerimiz de damla damla kendilerini göstermeye başlıyor. O yüzden bu yazımızda izolasyonla ilgili birkaç konuya dikkat çekmek istiyoruz.

Öncelikle, seramik ve karo gibi kaplama malzemelerinin izolasyon malzemesi olmadığının bilmeliyiz.

İnşaat malzemelerini doğru tanımayan ve eksik bilgi sahibi bazı kimseler ısı yalıtım malzemelerini de su yalıtım malzemesiymiş gibi tanımlamakta ve kullanıcıları yanlış yönlendirebilmekteler.

Kesin çözüme ulaşmak için doğru malzemeyi seçmek kadar, doğru detayları belirlemek ve bu detayları uygulayabilecek bilgi ve yeteneğe sahip yalıtım ustalarına ulaşmak da şarttır.

Akıtan terasımızın sorunu yalıtım tabakasındaki bir delik, yalıtım levhasının duvar bitişinde yanlış uygulanan bir detay, eğim şapının doğru atılmamış olması ya da teras süzgecinin bağlantısının yanlış yapılması gibi daha pek çok sebebin birinden ya da birleşkesinden kaynaklanmış olabilir.

Su kaçaklarında her vaka kendine has olur. Her vaka ayrı ayrı incelenmeli ve probleme özel çözümler üretilmelidir. Su yalıtımı konusunda uzman kişiler risk teşkil edebilecek detayları iyi bilir ve buna göre çözümler üretebilirler.

Yalıtım sorunlarınızın çözümünü sadece ustalarda ya da uygulamacı firmalarda aramak zorunda değilsiniz. Su yalıtımı ürünü imalatçısı pek çok firma son kullanıcıya doğru çözüm için ücretsiz destek vermektedir. Firmaların teknik servislerine danışıp teknik keşif isteyerek görüşlerini alabilir, çözüm önerilerini değerlendirebilirsiniz.

Öncelikle size önerilecek yöntemlerden aklınıza yatan en uygun çözümü belirleyin. Unutmayın, Su yalıtımında esas kural: suyu her zaman binanın dışında tutmak ve biriken suyu her zaman doğru şekilde drene ederek kademeli bir şekilde binadan uzaklaştırmaktır.

Yönteminizi ve bu çözümde kullanılacak yalıtım malzemelerini belirledikten sonra farklı uygulamacı firmalardan teklif almanız, işinizi en uygun fiyatla yaptırdığınızdan emin olmanızı sağlar.

Terasların akıtması bir kural değildir. Günümüz yapı kimyasalları teknolojisi her detay için çok başarılı bir şekilde çalışan farklı bir ürünler geliştirmiştir. Bunu sağlamak için, günü kurtaracak ucuz çözümlerle sorunu önümüzdeki yıllara ertelemektense doğru detaylarla çözülmüş kökten bir çözüm inşa etmek uzun vadede en ucuz çözüm olacaktır.

iyiusta.com’daki uzman ya da ustalara işinizin detayları ile ilgili bir form gönderip fiyat teklifi alabilirsiniz.

Burayı tıklamanız yeterli. 

Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var? Bize Danışın

Bu konuda uzman ya da usta mı arıyorsunuz? İşin Ustasını Bul

0850 302 87 82 © copyright iyiusta.com