Havalar Soğuyor – Tedbirlerinizi Almayı Unutmayın!

resim

Kış yaklaşıyor. Önümüzdeki günlerde İç Anadolu'dan başlayarak geceleri sıfırın altında değerlere düşecek. Şimdiden alabileceğiniz ufak tedbirlerle ileride çıkabilecek büyük sorunların önüne geçebilirsiniz. İşte alabileceğiniz önlemler:

  1. Eğer su saatiniz ısıtılmayan bir mekanda ise etrafını izolasyon malzemeleri ile sararak koruma altına alın. Korumanızı yaparken ayda bir sayacınızı okumak için gelecek görevliyi unutmayın. Kolay açılıp kapanabilir bir düzenek yapın. Aksi takdirde sayacı okuyan kişiler yalıtımı geri kapatmadan gidebiliyorlar…
  2. Eğer bahçenizde, terasınızda ya da balkonunuzda dış mekânda bir musluğunuz varsa bu musluğu da yalıtım malzemesiyle sarabilirsiniz. Fakat daha iyisi bu musluğu çıkartıp, kör tıpa ile hattı körlemeniz. Her sezon bu işlemi yapmak istemezseniz binanızın içinden kontrol edilebilen bir vana ile bu hattaki suyu tamamen boşaltmak en pratik yöntemdir. Eğer bu şekilde içeriden kontrol edilebilen bir vananız varsa içerideki vanayı kapatın. Bahçedeki musluğunuzu da açık bırakarak hattaki suyu boşaltın.
  3. Bahçeniz varsa, bahçedeki hortumlarınızın içini boşaltıp içeri alma vakti geldi.
  4. Bahçe mobilyalarınız ve şemsiyenizi de uzunca bir süre kullanamayabilirsiniz. Onları da kışın etkilerinden korumak için eğer kapalı bir mekâna alamıyorsanız en azından naylonla kaplayarak koruma altına alabilirsiniz. Artık bu işler için özel olarak imal edilmiş örtüleri yapı marketlerde kolayca bulabilirsiniz.

Daha detaylı bilgiye mi ihtiyacınız var? Bize Danışın

Bu konuda uzman ya da usta mı arıyorsunuz? İşin Ustasını Bul

0850 302 87 82 © copyright iyiusta.com